Lewis Hamilton (Little People, BIG DREAMS)

Kód: 7589
Neohodnoceno
Značka: Quarto
309 Kč
Skladem (2 ks)

"Nechte své výsledky mluvit za vás" Tak podpořil malého Lewise tatínek, aby si šel za svým snem. Začtěte se s dětmi a popovídejte jim o vašich snech. Nechte je pak vyprávět ty jejich.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objevte neuvěřitelný život Lewise Hamiltona, šampiona formule 1.

Dětství malého Lewise bylo plné aut, motorek a sledování formule 1 s tátou. Na své páté narozeniny dostal závodní auto na dálkové ovládání a vstoupil do místního klubu. Bylo těžké být tam jediným černošským dítětem, ale poslouchal slova svého otce: "Nechte své výsledky mluvit za vás". Jeho záliba ho přivedla k závodění na motokárách a ve věku 10 let se stal vůbec nejmladším vítězem britské soutěže kadetů v motokárách. Krátce nato začal trénovat jako závodní jízdu s McLarenem a stoupal po žebříčku, aby mohl soutěžit ve Velké ceně Formule 1.

Navzdory svým úžasným úspěchům, od překonání rekordu v počtu triumfů ve formuli 1 až po rytířský titul, Lewis nikdy nezapomněl, odkud pochází. Dnes je bojovníkem za rasovou spravedlnost a rasovou diverzitu ve sportu, stejně jako zastáncem pozitivního duševního zdraví a ekologických problémů.

Tato inspirativní kniha obsahuje stylové a svérázné ilustrace a další fakta na zadní straně, včetně biografické časové osy s historickými fotografiemi a podrobným profilem dosavadního života neuvěřitelného mladého básníka a aktivisty.

Little People, BIG DREAMS je nejprodávanější biografický seriál pro děti, který zkoumá životy vynikajících lidí, od návrhářů a umělců po vědce a aktivisty. Všichni dosáhli neuvěřitelných věcí, ale každý začal život jako dítě se snem.

 

Discover the incredible life of Lewis Hamilton, Formula One champion. 

Little Lewis's childhood was filled with cars, motorcycles and
 watching Formula One with his dad. On his fifth birthday, he received a remote-controlled racing car and joined a local club. It was hard being the only Black child there, but he listened to his dad's words: "Let your results speak for you". His hobby led him to go-kart racing, and at the age of 10 he became the youngest ever winner of the British cadet go-karting competition. Shortly after, he began training as a racing driving with McLaren, rising through the ranks to compete at Formula One's Grand Prix. 

Despite his amazing successes, from 
breaking the record for the most triumphs in Formula One, to his knighthood, Lewis has never forgotten where he came from. Today he is a campaigner for racial justice and racial diversity in sport, as well as an advocate for positive mental health as well as environmental issues. 

This inspiring book features 
stylish and quirky illustrations and extra facts at the back, including a biographical timeline with historical photos and a detailed profile of the incredible young poet and activist’s life so far.

Little People, BIG DREAMS is a best-selling biography series for kids that explores the lives of outstanding people, from designers and artists to scientists and activists. All of them achieved incredible things, yet each began life as a child with a dream.

Doplňkové parametry

Kategorie: 4 - 6
Věk: 4+, 5+, 6+, 7+
Typ knihy: Pohádky a příběhy, Little People, Big Dreams
Počet stran: 32
Autor: Maria Isabel Sanchez Vegara

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: