Little Leaders: Bold Women in Black History

Kód: 6741
Neohodnoceno
Značka: Penguin
271 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Příběh 40 amerických žen, které změnily svět. Inspirujte se, jak jít za svým snem navzdory překážkám.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha Little Leaders vzdělává a inspiruje, protože vypráví skutečné příběhy čtyřiceti  černých žen  - průkopnic. Poutavý text  spolu s neodolatelnými ilustracemi přivádí k životu ikonické i méně známé ženské postavy černošské historie, jako je abolicionistka Sojourner Truth, pilotka Bessie Coleman, chemička Alice Ball, politička Shirley Chisholm, matematička Katherine Johnson, básnířka Maya Angelou a filmařka Julie Dash. .

 

Mezi těmito biografiemi najdete hrdinky, vzory a obyčejné ženy, které dokázaly neobyčejné věci – odvážné ženy, jejichž činy a přesvědčení přispěly k tomu, že svět byl lepší pro všechny další generace dívek a žen. Ať už létaly vzduchem nebo mluvily za práva ostatních, všechny ženy na těchto stránkách se postavily proti světu, který je ne vždy akceptoval.

Ženy v této knize jsou možná drobné a křehké, ale všechny dokázaly něco velkého a úžasného, ​​inspirujícího pro budoucí generace.

 

 
This beautifully illustrated New York Times bestseller introduces readers of all ages to 40 women who changed the world.
 
An important book for all ages, Little Leaders educates and inspires as it relates true stories of forty trailblazing black women in American history. Illuminating text paired with irresistible illustrations bring to life both iconic and lesser-known female figures of Black history such as abolitionist Sojourner Truth, pilot Bessie Coleman, chemist Alice Ball, politician Shirley Chisholm, mathematician Katherine Johnson, poet Maya Angelou, and filmmaker Julie Dash.


Among these biographies, readers will find heroes, role models, and everyday women who did extraordinary things - bold women whose actions and beliefs contributed to making the world better for generations of girls and women to come. Whether they were putting pen to paper, soaring through the air or speaking up for the rights of others, the women profiled in these pages were all taking a stand against a world that didn't always accept them.

The leaders in this book may be little, but they all did something big and amazing, inspiring generations to come.

Doplňkové parametry

Kategorie: ENCYKLOPEDIE
Format: Paperback
Autor: Vashti Harrison
Počet stran: 96
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: