Charlotte's Web

Kód: 7002
Neohodnoceno
Značka: Penguin
258 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Příběh o statečné dívce, která se rozhodne zachránit malé prasátko. Dětský román z roku, 1952, který byl i zfilmován.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dívka Fern jednoho dne pozoruje ve chlévě prasnici s malými selátky. Je jich 11, a prasnice má jen 10 struků. Proto chce dívčin otec nejmenší prasátko zabít. To se však nelíbí Fern, a tak prasátku slíbí, že ho nedá a že se o ně bude starat. Dá mu jméno Wilbur.

Když už ho nemůže mít doma, dá ho na farmu svého strýce a každý den za ním chodí. Wilbur i Fern si najdou na farmě kamarády: husu s houserem, krávy, ovce, jednoho koně, krysu Templetona a hlavně pavouka Šarlotu. Když se jednoho dne Wilbur dozví, že před Vánoci ho farmář zabije a upeče, je zoufalý.

Šarlota mu slíbí, že vymyslí něco, aby se tak nestalo. Utká pavučinu s nápisem SKVĚLÉ PRASE. Z té je senzace, ale až o ni ochabne zájem, Šarlota musí vymyslet jiné a lepší slovo. Utká jich ještě několik a farmář přihlásí Wilbura na soutěž domácích zvířat, kam ho převezou v bedně i se dvěma černými pasažéry.

 

 

This beloved book by E. B. White, author of Stuart Little and The Trumpet of the Swan, is a classic of children's literature that is "just about perfect." This paper-over-board edition includes a foreword by two-time Newbery winning author Kate DiCamillo.

Some Pig. Humble. Radiant. These are the words in Charlotte's Web, high up in Zuckerman's barn. Charlotte's spiderweb tells of her feelings for a little pig named Wilbur, who simply wants a friend. They also express the love of a girl named Fern, who saved Wilbur's life when he was born the runt of his litter.

E. B. White's Newbery Honor Book is a tender novel of friendship, love, life, and death that will continue to be enjoyed by generations to come. It contains illustrations by Garth Williams, the acclaimed illustrator of E. B. White's Stuart Little and Laura Ingalls Wilder's Little House series, among many other books.

Whether enjoyed in the classroom or for homeschooling or independent reading, Charlotte's Web is a proven favorite.

Doplňkové parametry

Kategorie: 7 - 9
Věk: 5+, 6+, 7+, 8+, 9+
Typ knihy: Pohádky a příběhy
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: