The Baker by the Sea

Kód: 7089
Neohodnoceno
227 Kč
Skladem (2 ks)

Je některá profese důležitější než jiná? Je nějaký člověk důležitější než jiný? Krásný příběh s důležitým ponaučením.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lyrický, bohatě ilustrovaný příběh zkoumá vztah dítěte k jeho domovu -  ospalému přímořskému rybářskému městečku.

Budete-li stále kráčet přes kopce a přes pole, dojdete na okraj, kde se země setkává s mořem. A na tomto okraji leží vesnice. To je jeho domov.

V této vesnici u moře si mladý chlapec všímá rolí, které každý člověk ve městě hraje. Všichni jsou zaneprázdněni: kovář, stavitel lodí, pekař. Ale nejdůležitější ze všeho, pomyslí si chlapec, jsou rybáři, kteří přinášejí úlovek a vzdorují vlnám a větrnému počasí, aby se vrátili s těmi nejlepšími a nejčerstvějšími rybami. Jeho otec je pekař, ale chlapec chce být odvážným rybářem, a nenechá se zastrašit rozbouřeným mořem.

"Byl jsi někdy u moře?" ptá se chlapec svého otce. Plavit se na divokém moři a lovit ryby je ta nejsmysluplnější práce ze všech. Smysluplnější než práce pekaře. V tomto jemně nakresleném pohledu na trvalý způsob života poskytuje Paula White nadčasovou připomínku toho, že každý – a každá role – je nezbytná, bez ohledu na to, jak malý nebo tichý se může zdát.

 

A lyrical, richly illustrated story explores a child's relationship with his sleepy seaside fishing town.

If you keep walking over the hills and across the fields, you will come to the edge, where the land meets the sea. And on this edge lies a village. This is my home.

In this village by the sea, a young boy notes the roles that each person in town plays. Everyone is busy: the blacksmith, the boatbuilder, the baker. But most important of all, the boy thinks, are the fishermen who bring in the catch, braving the waves and windy weather to return with the finest, freshest fish. His father is a baker, but the boy wants to be a daring fisherman when he grows up, undaunted by the stormy seas. “Have you ever been to sea?” the boy asks his father. Surely sailing out on the wet and wild waves to feed the town is the most meaningful job of all. More meaningful than a baker. In this softly drawn look at an enduring way of life, Paula White provides a timeless reminder that everyone—and every role—is essential, no matter how small or quiet they may seem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: