Jane Foster's Baby's First Stories

Kód: 7786
Neohodnoceno
321 Kč
Předobjednávka
Položka byla vyprodána…

Černobílé obrázky, které podporují rozvoj mozku. Čtyři kouzelné příběhy pro nejmenší čtenáře. To je nová knížka pro nejmenší.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na první čtení není nikdy příliš brzy. 

Tuhle super knížku využijete pro nejmenší miminka, protože černobílé provedení podporuje rozvoj mozku. Postupně přidáte i čtení příběhů. Čeká tu na vás rýmovaný příběh o slonovi, pandovi, velrybě a králíčkovi. 

 

Hodí se i jako dárek.

 

It's never too early to start reading to your baby.

Baby's First Stories presents a unique blend of read-aloud stories and high-contrast visuals to stimulate baby as you read. With four stories, featuring an adorable elephant, panda, whale and bunny.

This first book in the series is full of rhythmic language and gentle rhymes, tailored to soothe the very youngest babies. Jane Foster's bold artwork uses a limited palette of black and white to hold baby's gaze. Neither too long, nor too short, these stories easily fit into baby's daily routine, to make reading together a regular activity all the family can enjoy.

When your little one is ready to move on, try the next book in the series: 
Baby's First Stories - 3-6 months. Each story collection has been created in consultation with early years experts to perfectly suit your baby's needs at every stage in their first year. Beautifully illustrated by award-winning textile designer Jane Foster, and written by picture book rising-star, Lily Murray.

Doplňkové parametry

Kategorie: 0 - 3
Věk: 0+, 1+, 2+, 3+
Typ knihy: První slova a čtení
Autor: Lily Murray
Počet stran: 32
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: